סוגים שונים של השקעות חברתיות

תוכן עניינים

מסתכל על אפליקציה להשקעה חברתית

כמה פעמים בחיים קורה לנו שאנחנו צריכים כסף לכל מיני מטרות? אחד מהטרנדים הפופולאריים ביותר של השנים האחרונות, זה סוגיית ההשקעות החברתיות השונות, דבר שבעבר היה נראה כבלתי אפשרי לגמרי. השקעה חברתית מניבה היא השקעה שיכולה גם להניב לכם כסף מצד אחד, ומאידך, היא יכולה גם לסייע ולתרום לחברה. מה שבעבר היה נראה בתור נחלתם על עשירי העולם, היום נראה בתור דבר פופולארי ומקובל לגמרי. בשורות הקרובות, ריכזנו לכם מידע נחוץ ורלוונטי על השקעות חברתיות – מה הן ההשקעות החברתיות, כיצד הן הגיחו לעולם שלנו, ומה הן האפשרויות השונות כאן בארץ?

בתור התחלה – מה זה השקעה חברתית?

השקעה חברתית היא השקעה שנועדה על מנת שנוכל להשיג תועלת כפולה להשקעה הכספית שלנו. מדובר בסוג של מערכת משומנת אשר נועדה לחבר בין אנשים שצריכים להלוות כסף מצד אחד, לבין כאלה שצריכים לגייס הון מסוים לכל מיני מטרות. בעסקאות מהסוג הזה אין גורם מתווך. החיבור אמור להיווצר כאשר שני הצדדים נהנים ממינימום סיכון ומקסימום תועלת. התועלת הראשונה, היא תשואה כספית – בדומה לכל השקעה אחרת שאנחנו מבצעים. התועלת השנייה שאנחנו מקבלים מהשקעה החברתית, ויש היגידו התועלת החשובה ביותר – היא האפשרות לתרום לסביבה, לחברה, ולעולם כולו דרך השקעות חברתיות. להשקעות החברתיות ישנם יתרונות רבים, כאלה שהובילו אנשים רבים בשנים האחרונות לבחור ולהשקיע בהשקעות חברתיות שונות.

כיצד השקעות חברתיות הגיחו לעולמנו?

השקעות חברתיות נוסדו בעת האחרונה, מתוך ההבנה העיקרית שעולם גיוס הכספים, עולם התרומות, וכיוצא בזאת, הוא עולם שלא משיג את היעד שלו, ולא מושך אנשים. יד ביד, המודעות הסביבתית בעולם רק הלכה וגברה, דבר שהוביל לדרישות חמורות כנגד בעלי תאגידים וחברות, דרישות לשמור על הסביבה במהלך פועליהם. כך נוצר לו עולם ההשקעות החברתיות – עולם שבא למשוך אנשים מבוססים כספית, משיכה שנועדה לגרום להם להשקיע את מיטב כספם במיזמים חברתיים כאלה ואחרים.

סוגים שונים של השקעות חברתיות:

  • מיזמים של הלוואת חברתיות
  • מימון המונים
  • ניהול תיק השקעות חברתיות
  • חשיפה למדדים ירוקים

למי מלווים את הכסף?

שמדובר בהלוואה, ההלוואות הולכות לכל מיני יעדים כמו יזמי נדל“ן, קבוצות רכישה, לווים מהמגזר הפרטי ועוד.

איך ניתן לשמור על הכסף שמשקיעים בהשקעות חברתיות?

חשוב לדעת כי מדובר במנגנונים ופלטפורמות מאוד מורכבים שמבטיחים סוג של ביטחון, כדי שאנשים ירצו להשקיע בהשקעות מהסוג הזה. מדובר בהשקעות שהן מאוד אטרקטיביות בהיבט של התשואה, זאת בהשוואה לרמות הסיכון הנמוכות יחסית. כדי שניתן יהיה להפחית את רמת הסיכון שההשקעה נחשפת אליה, מה שאנחנו צריכים לבדוק הוא שמתבצע סוג של היתר על כמות של הלוואות. צריך לשים לב גם שמפקידים את הכסף בחשבון נאמנות.

כתבות נוספות במגזין

היכרות עם 5 השלבים של צמיחה עסקית

בתור בעלי עסקים אתם מוכרחים לחשוב תמיד לטווח הארוך. עם כל הכבוד ליעדים מיידיים, המטרה המתמשכת שלכם היא לצמוח, להתפתח, לגדול ולהתקדם. אחד ההיבטים החשובים

מה עושים חברי דירקטוריון?

בכל חברה פרטית גדולה ומוכרת ישנם חברי דירקטוריון שנמצאים בראש הפירמידה. אך האם יצא לכם לשאול את עצמכם מה באמת הם עושים? למראית עין יכול

הלוואה עד 70,000 ש”ח לכל מטרה

 אי-עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

דילוג לתוכן