מלגות סיוע כלכלי

תוכן עניינים

מלגות סיוע כלכלי

סוג אחד של מלגה לסטודנטים היא מלגת סיוע כלכלי. את המלגה הזו ניתן לקבל כמו ללימודי התואר הראשון וכך גם ללימודי התואר השני. כל הסטודנטים של המכללה האקדמית תל אביב יפו, רשאים להגיש בקשה לקבלת מלגה זו על בסיס מצב סוציו אקונומי, כאשר גובה המלגה עומד על כ-3000 ש"ח. להשלמת מלגת הסיוע הכלכלי, המכללה גם מציעה מלגות סיוע לסטודנטים המשכירים דירות באזורים מסוימים בתל אביב יפו.

מלגות במסגרת פעילות חברתית

מלגות הניתנות במסגרת הפעילות החברתית, מוענקות גם הן על ידי כל המוסדות האקדמיים והן מעודדות את הסטודנטית להיות פעילים חברתית ולתרום לקהילה. המעורבות החברתית תורמת בתורה לחברה ובכוחה גם לסייע לסטודנט לפתח תחושת מחויבות ושייכות במסגרת הלימודים במכללה. גם חיילים משוחררים אשר עומדים בקריטריונים המוגדרים על ידי המכללה, מקבלים מלגות סיוע שנקראות "מלגות לוחם".

מלגות מטעם גופים חיצוניים

מלגות נוספות שניתן להגיש בקשה לקבלן, הן מלגות המוענקות מטעם גופים חיצוניים שמקיימים קשרים עם המכללה, האוניברסיטה או המוסד האקדמי שבו מדובר. מוסדות שהנם המוסדות המוכרים להשכלה גבוהה מפעילים קשרים רבים עם ארגונים כמו קרן "הישג" וקרן IMPACT על מנת להציע לסטודנטים הזקוקים לסיוע כלכלי מלגות שמוזילות באופן משמעותי את עלות שכר הלימוד. מוסדות לימוד אלה מקבלים גם מלגות מטעם משרד החינוך, דבר אשר מגדיל עוד יותר את הסיכוי לזכות במלגה שתסייע לסטודנט באופן משמעותי. מלגות הצטיינות מעודדות את הסטודנטים לשאוף להישגים גבוהים. לפרטים אודות מלגות מסוג זה, יש לפנות למזכירות של מוסד הלימודים בו הנכם לומדים.

באילו מוסדות לימוד ניתן לקבל מלגות לימודים

כאמור, בכל מוסד לימודים אשר שם לעצמו מטרה לקדם את ההשכלה הגבוהה בישראל, ניתן לקבל מלגות לימודים. סוגי שונים של מלגות ופריסתן על גבי קהלים וצרכים שונים, הופכים את המכללות האקדמיות הפועלות מטעם משרד החינוך למוסדות אקדמיים המתחשבים בסטודנטים המעוניינים להשיג השכלה גבוהה. גם במכללות פרטיות קיימות מלגות שונות בהתאם לסוג התואר ומצבו של הסטודנט. כל מוסד אקדמי שמעוניין לסייע לסטודנטים להשיג השכל גבוהה, יפרוס בפניכם מגוון אפשרויות, אך לשם כך יהיה עליכם לפנות למזכירות המכללה ולהגיש בקשה.

כתבות נוספות במגזין

היכרות עם 5 השלבים של צמיחה עסקית

בתור בעלי עסקים אתם מוכרחים לחשוב תמיד לטווח הארוך. עם כל הכבוד ליעדים מיידיים, המטרה המתמשכת שלכם היא לצמוח, להתפתח, לגדול ולהתקדם. אחד ההיבטים החשובים

מה עושים חברי דירקטוריון?

בכל חברה פרטית גדולה ומוכרת ישנם חברי דירקטוריון שנמצאים בראש הפירמידה. אך האם יצא לכם לשאול את עצמכם מה באמת הם עושים? למראית עין יכול

הלוואה עד 70,000 ש”ח לכל מטרה

 אי-עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

דילוג לתוכן