מה עושים חברי דירקטוריון?

תוכן עניינים

דירקטוריון

בכל חברה פרטית גדולה ומוכרת ישנם חברי דירקטוריון שנמצאים בראש הפירמידה. אך האם יצא לכם לשאול את עצמכם מה באמת הם עושים? למראית עין יכול להיראות כי אותם אנשים לא עושים דברים גדולים ומשמעותיים. אך למען האמת כאשר נכנסים אל תוך עובי הקורה מגלים מציאות שונה בתכלית בהקשר הזה. כל מי שרוצה להיות דירקטור חייב להבין את הפעולות שהם עושים הלכה למעשה. אל תחשבו כי תגיעו לתפקיד הזה בשביל לחמם את הכיסא או כדי להעביר את הזמן הפנוי. מדובר על תפקיד רם דרג, כזה שגם מביא איתו אחריות גדולה במיוחד. הכנו לכם כמה דברים שאותם עושים דירקטורים וגם דירקטוריות. 

קביעת מדיניות החברה

התפקיד המרכזי של דירקטורים וגם דירקטוריות הוא לקבוע את המדיניות של החברה. כולם אותם אנשים אמורים לקבוע מה יקרה עכשיו וגם מה יקרה בעתיד. במרבית המקרים מדובר על אנשים שעברו דבר או שניים בחייהם, לכן הם יודעים מה נכון לעשות. כל מה שקורה בתוך החברה נקבע על ידי אותם אנשים שרואים דברים שאינכם רואים. מדובר על אנשי מקצוע שקובעים איך לפעול במצבים שנראים לכם מאתגרים או לא פשוטים. יש להם את הידע ואת היכולת לנווט את הספינה ישירות לחוף מבטחים.

פיקוח על המצב הכספי

המצב הכספי של כל חברה הוא שונה, ישנם המון אלמנטים שמשפיעים עליו. כל בעל עסק מבין כי כדי שהחברה תצליח בענק יהיה עליו לפקח ביד רמה על המצב הכספי. ההוצאות הכספיות וגם ההכנסות בחברה גדולה במשק הישראלי משתנות כל הזמן. חברי דירקטוריון אמורים לפקח על המצב הכספי, לוודא כי הדברים מתנהלים בדיוק כמו שצריך. הם אלה שאמורים לעצור כל מיני דברים שיכולים להכניס את החברה לסחרור בלתי נשלט.

מינוי ופיטורי מנכ"ל החברה

המנכ"ל הוא האדם שעומד בראש החברה, זה שאמור ליישם את המדיניות של חברי הדירקטוריון. רק לדירקטורים ולדירקטוריות יש את הכוח לפטר את המנכ"ל שנמצא בראש החברה. הסיבה שהם יכולים לפטר אותו ולמנות מנכ"ל אחר היא למנוע שכרון כוח. הרי אם לא יהיה אפשר לפטר את המנכ"ל הוא יוכל לעשות כל מה שבא לו. גם המנכ"ל כמו העובדים האחרים צריך להראות כי הוא עושה הכל כדי לקדם את החברה. כמובן שהשאיפה תהיה להשאיר את המנכ"ל זמן רב כל עוד הוא עושה את העבודה הרצויה.

חלוקת דיבידנד

הדיבידנדים הם כל אותם רווחים של החברה בסופה של כל שנה. החלוקה של הדיבידנדים היא חשובה, יש כאלה שאומרים שהיא הקריטית ביותר. חשוב לחלק את אותם דיבידנדים בצורה טובה כדי שהם ישקפו את מה שקרה במהלך השנה החולפת. חברי דריקרטוריון הם אלה שאמורים לחלק את אותם רווחים בצורה נכונה. יש להם את תמונת המצב בשלמותה, כך שהם ידעו ישר מי אמור לקבל ומה אמור לקבל.

כתבות נוספות במגזין

היכרות עם 5 השלבים של צמיחה עסקית

בתור בעלי עסקים אתם מוכרחים לחשוב תמיד לטווח הארוך. עם כל הכבוד ליעדים מיידיים, המטרה המתמשכת שלכם היא לצמוח, להתפתח, לגדול ולהתקדם. אחד ההיבטים החשובים

הדרך להצלחה עוברת בהשכלה טובה

אולי אנחנו לא מחדשים לכם, אך יש כאלה שלא מבינים זאת עד הסוף. הצלחה בחיים בהיבטים שונים מתחילה ונגמרת בהשכלה טובה ומגוונת. מי שמגיע עם

הלוואה עד 70,000 ש”ח לכל מטרה

 אי-עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

דילוג לתוכן