מדריך לביטוח הדירה

תוכן עניינים

מחירי הדירות – סוף העליות?

ביטוח דירה היא פוליסת ביטוח חובה למי שרוצה להגן על ביתו מפני סכנות, נזקים ולמי שרוצה לקבל כיסוי במקרה שבו נגרם נזק לבית או לתכולתו.
ביטוח דירה מורכב משני חלקים, האחד מתייחס אל מבנה הבית והשני לתכולתו, כאשר בכדי לקבל את הכיסוי המלא ביותר חשוב להצטייד בביטוח המלא שיעניק את שני הכיסויים.

ישנם תרחישים שונים שעלולים להתרחש בסבירות גבוהה בכל בית ובכל דירה, כאלה הם תרחישים כמו פריצות, גניבות, שריפות, הצפות ועוד מגוון של תרחישים נוספים שעלולים לעלות ביוקר לא רק ברמה הרגשית אלא ברמה הכספית.

רכישת בית היא ההשקעה הגדולה ביותר של רוב האנשים והיא מתייחסת לא רק לרכישת מבנה הבית בלבד אלא גם לכל מה שנמצא בתוכו, ולא משנה כמה נתאמץ, אנחנו לעולם לא נוכל להבטיח במאת האחוזים שהבית שלנו, וכל מה שנמצא בתוכו מוגן לחלוטין.

ביטוח מבנה הבית

מי שנוטל משכנתא מהבנק מחוייב באופן אוטומטי לרכוש ביטוח דירה למשכנתא המהווה תנאי הכרחי לקבלתה.
ביטוח דירה למשכנתא הינה פוליסה שמעניקה כיסוי למבנה הבית, מה שאומר שלפחות באופן חלקי הבית מכוסה, אלא שמילת המפתח במקרה זה היא- חלקי. ביטוח דירה למשכנתא הוא למעשה תעודת הביטוח של הבנק לכסף אותו היא מלווה, שכן במקרה שקורה נזק לרכוש חברת הביטוח תשלם לבנק את גובה החוב לכיסוי הנזק. במידה והנזק מכלה גם רכוש שנמצא בתוך הדירה, סוג הפוליסה הזו לא תעניק כיסוי להוצאות. הפיצוי שכן יתקבל לא יעבור דרך המבוטח אלא יגיע הישר אל הבנק.

ביטוח תכולה

ביטוח התכולה של דירה היא פוליסה שמבטחת את המבוטח עצמו והיא מעניקה כיסוי לכל נזק שיגרם לדברים שנמצאים בתוך הבית ונכללו בתוך פוליסת הביטוח. רכישת פוליסה זו כרוכה במילוי שאלון של כל הדברים שאותם תרצו לבטח ועלות הביטוח נקבעת על בסיס ערכם של הדברים אותם מבטחים, כך שבמידה ונגרם להם נזק תקבלו פיצוי מלא בגין עלותם.

רכישת פוליסת ביטוח

יש מגוון די רחב של פוליסות ביטוח ועל מנת לא ללכת לאיבוד בין כל ההצעות מוטב להעזר בסוכנות ביטוח שתוודא שהאינטרסים שלכם עומדים לפני הכל. סוכנות לביטוח תוכל להבטיח את המחיר האטרקטיבי ביותר לצד השירות היעיל, המקצועי והמהיר ביותר- אלמנט חשוב ביותר בזמן אמת שמאד קשה לאמוד למי שאני בקיא בתחום הביטוח.

בעוד שפוליסת ביטוח המבנה נמדדת בהתאם להיקף המשכנתא שנלקחה או בהתאם לשווי הנכס, הרי שפוליסת ביטוח התכולה הינה פוליסה אישית ומותאמת שהיקף הכיסוי שלה וכך גם העלות שלה היא דינאמית ויכולה להשתנות כל הזמן, בהתאם לשינויים השונים שמתרחשים בבית.

סוכנות לביטוח לא רק תציג את ההצעה האטרקטיבית ביותר, אלא תלווה לאורך כל התהליך ותגבה את המבוטח בכל שלב של הדרך, החל מבחירה ורכישת הפוליסה דרך תביעות ביטוח עתידיות במידה ויהיה צורך בכך.

כתבות נוספות במגזין

היכרות עם 5 השלבים של צמיחה עסקית

בתור בעלי עסקים אתם מוכרחים לחשוב תמיד לטווח הארוך. עם כל הכבוד ליעדים מיידיים, המטרה המתמשכת שלכם היא לצמוח, להתפתח, לגדול ולהתקדם. אחד ההיבטים החשובים

מה עושים חברי דירקטוריון?

בכל חברה פרטית גדולה ומוכרת ישנם חברי דירקטוריון שנמצאים בראש הפירמידה. אך האם יצא לכם לשאול את עצמכם מה באמת הם עושים? למראית עין יכול

הלוואה עד 70,000 ש”ח לכל מטרה

 אי-עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

דילוג לתוכן