כל מה שצריך לדעת כשבוחרים קרן השתלמות

תוכן עניינים

קרן השתלמות

מדי שנה יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות של בחירת קרן השתלמות שמתאימה להם. מאמר זה יעזור לכל אחד ואחת לבחור את אותה קרן שמתאימה לו.

קרנות השתלמות- על מה מדובר?

יש מספר דרכים לחסוך כסף, אך קרנות השתלמות מאגדת יתרון שאין לאחרים וזאת על ידי כך שהן מאפשרת חסכון פטור ממס, דבר שאינו מתאפשר בקרן פנסיה, קופת גמל ואפיקי חסכון נוספים. יתרון נוסף של קרנות השתלמות בא לידי ביטוי בעובדה כי ניתן לפדות קרן זו לאחר שש שנים. למרות כל זאת, רבים בוחרים להשאיר את קרן ההשתלמות שלהם פעילה לאורך זמן ומוותרים על פדיון הכסף לאחר שש שנים. כל שכיר זכאי לחסכון פנסיוני מהמעסיק שלו, אך יש לקחת בחשבון כי לא כל המעסיקים מציעים לעובדים שלהם דווקא קרן השתלמות. שכיר אינו יכול לפתוח קרן השתלמות בצורה עצמאית. חשוב לדעת כי יש סוגים שונים של קרנות השתלמות והביצוע של כל אחת מהן נמדדת בהתאם לתשואה התקופתית.

קרנות השתלמות- פרמטרים מרכזיים לבחירה

קרן השתלמות נמדדת על פי שני פרמטרים מרכזיים. הראשון הוא התשואה אותה הקרן השיגה לאורך תקופה של רבעון או שנה והפרמטר השני הוא הסיכון אותה הקרן לקחה על מנת להגיע לאותה תשואה גבוהה. הפרמטרים המרכזיים לבחירת קרנות השתלמות הם:

  • זמן חסכון- הדבר הראשון שאותו יש לבדוק הוא זמן החיסכון בקרן. אם בעבר, רבים בחרו קרן השתלמות משום שהם יכלו להוציא את כספי החיסכון לא תשלום מיסוי כלשהו לאחר שש שנים, כיום רוב האנשים מעוניינים לחסוך באמצעות הקרן לטווח ארוך יותר וחשוב מאוד לוודא כי דבר זה אפשרי באותה קרן בה מעוניינים לחסוך כספים.
  • מדיניות הקרן- חשוב לדעת מהי מדיניות ההשקעה של הקרן טרם הבחירה בה. יש קרנות שבהן המנהלים מחליטים על אסטרטגיה של סיכונים על מנת לזכות בתשואה גבוהה ויש קרנות אחרות שהאסטרטגיה סולידית יותר אך התשואה נמוכה יותר. נכון להיום בישראל יש כ- 200 קרנות השתלמות. רוב היועצים הפנסיונים ממליצים לצעירים קרנות השתלמות בעלות סיכון גבוה יותר ואילו למבוגרים שגיל הפרישה שלהם קרב הם מציעים קרנות סולידיות יותר.
  • דמי ניהול- תמיד חשוב לברר מהם דמי הניהול של הקרן. יש לקחת בחשבון כי תמיד ניתן לשאת במשא ומתן לגבי אחוזי הניהול של הקרן.
  • ניהול הקרן- חשוב לבדוק היכן הקרן מנוהלת והאם החברה שמנהלת אותה היא חברה בעלת גב כלכלי יציב. ככל שהחברה גדולה ויציבה יותר מבחינה פיננסית, כך עדיף.

לסיכום, רבים מעדיפים קרנות השתלמות וזאת משום היתרונות הרבים שלהם. טרם ההחלטה על קרן זו או אחרת חשוב מאוד לבדוק מי עומד מאחוריה, מה הסכומים אותם נדרש הלקוח לשלם בעבור דמי הניהול, מהי התשואה השנתית של הקרן בשנים האחרונות והאם מדובר על קרן בסיכון גבוה או קרן סולידית.

כתבות נוספות במגזין

היכרות עם 5 השלבים של צמיחה עסקית

בתור בעלי עסקים אתם מוכרחים לחשוב תמיד לטווח הארוך. עם כל הכבוד ליעדים מיידיים, המטרה המתמשכת שלכם היא לצמוח, להתפתח, לגדול ולהתקדם. אחד ההיבטים החשובים

מה עושים חברי דירקטוריון?

בכל חברה פרטית גדולה ומוכרת ישנם חברי דירקטוריון שנמצאים בראש הפירמידה. אך האם יצא לכם לשאול את עצמכם מה באמת הם עושים? למראית עין יכול

הלוואה עד 70,000 ש”ח לכל מטרה

 אי-עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

דילוג לתוכן