המדריך המלא של ניהול תיקי השקעות למתחילים

תוכן עניינים

ניהול תיקי השקעות

רוצים להשקיע את הכסף שלכם בצורה טובה, אבל הנושא של תיקי השקעות נשמע לכם כמו סינית? חשוב מאד להבין, כי ניהול תיקי השקעות לא דורש בהכרח הבנה מעמיקה בכלכלה או בפיננסים. למעשה, ניהול תיק ההשקעות מטעם חברה מתאימה, מתאימה בעיקר לאנשים שעושים את הצעדים הראשונים שלהם בתחום. אבל איך התיקים הללו בכלל מתנהלים? מה הדבר דורש מכם? ומי בעצם שולט על הכסף שלכם? בואו לקבל את כל התשובות.

הרעיון של ניהול תיקי השקעות

הצורך בניהול מקצועי של תיקי השקעות נולד מכך שלאנשים רבים שהם פרטיים, יש כסף שהם רוצים להשקיע ודרכו לצבור הון נוסף. מהצד השני, השקעה בבורסה נחשבת לעתים כהשקעה מאד ספקולטיבית – השקעה במניות לדוגמה, היא בעלת מרכיב גבוה מאד של סיכון, מול השקעה באגרות חוב ממשלתיות שנחשבת בטוחה יותר, אך מעניקה תשואה נמוכה יותר. יש עוד סוגים שונים של השקעות אפשריות – אך עבור אדם שעושה את צעדיו הראשונים, ניהול תיקי השקעות באופן עצמאי יכול להיות דבר מאתגר מאד. נוסף על כך, החוק גם קובע כי כדי לנהל את ההשקעות יש צורך בתעודה, ולכן כל האנשים שמשקיעים בבורסה באופן עצמאי – עושים זאת דרך ברוקר.

לעומת זאת, החברות של תיקי ההשקעות מציעות לכם שירות הרבה יותר רחב, שיכול להתאים למשקיעים המתחילים. המנהל של תיק ההשקעות יושב אתכם, ובעצם מסביר לכם על האפשרויות השונות, וביחד אתם בונים תיק השקעות שמותאם לכם באופן אישי. בתיק ההשקעות יכולים להיות מרכיבים שונים, בהם לוקחים בחשבון את מרכיב התשואה אל מול מרכיב הספקולטיביות. מנהל תיק ההשקעות כמובן יתרום מהידע והניסיון שלו, ויסביר לכם על הרכיבים השונים בתיק ההשקעות.

חשוב לציין כי מידי חודש, ההנהלה של חברת ההשקעות מתכנסת כדי לקבוע קווים אסטרטגיים כלליים להשקעות – ואלו הופכים לצעדים אופרטיביים של ממש בניהול של התיק שלכם. אתם חופשיים לפנות בכל רגע למנהל של תיק ההשקעות שלכם, להתייעץ איתו באשר מצב בשוק ההון, לבקש לשנות מדיניות, לפתוח את התיק, או לפדות את הכסף. מבחינה זו, אתם עדיין יכולים לקבל החלטות משמעותיות בעצמכם.

כתבות נוספות במגזין

היכרות עם 5 השלבים של צמיחה עסקית

בתור בעלי עסקים אתם מוכרחים לחשוב תמיד לטווח הארוך. עם כל הכבוד ליעדים מיידיים, המטרה המתמשכת שלכם היא לצמוח, להתפתח, לגדול ולהתקדם. אחד ההיבטים החשובים

מה עושים חברי דירקטוריון?

בכל חברה פרטית גדולה ומוכרת ישנם חברי דירקטוריון שנמצאים בראש הפירמידה. אך האם יצא לכם לשאול את עצמכם מה באמת הם עושים? למראית עין יכול

הלוואה עד 70,000 ש”ח לכל מטרה

 אי-עמידה בפירעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

דילוג לתוכן